Як користуватись нашими послугами Панель керування хостингом VestaCP Переваги та особливості Доменні імена

Спеціальні дані в особистому кабінеті

В особистому кабінеті є сторінки зі спеціальними даними:

Кожен з цих наборів даних використовується для нових замовлень послуг. В формі замовлення є можливість створити потрібний набір даних, не переходячи з самої форми (заповнення даних буде відбуватись в модальному вікні). Звісно ж, Ви можете відредагувати кожен з наявний наборів даних, проте змінені дані будуть застосовані для нових замовлень. В старих замовленнях змінити контактні дані або неможливо (у випадку з SSL сертифікатами), або можливо лише за участю наших технічних спеціалістів (писати слід на support@m-host.net).

Далі поговоримо про те, як переглядати і редагувати спеціальні дані в інтерфейсі особистого кабінету.

Контакти доменних імен

Ви повинні нести повну відповідальність за використанні доменного імені. Якщо Ваші наміри цілком серйозні і ви готові до повної юридичної відповідальності з усіма наслідками, необхідно передати акредитованому центру реєстрації Ваші контактні дані як Власника, Адміністратора та Технічного контакту. Зазвичай, достатньо вказати одну й ту ж особу. Раніше це робилось, щоб з власником домену, чи Адміністратором можна було оперативно зв'язатись, зараз же із-за численного спаму, ці дані приховуються і використовуються, в основному, самими Реєстраторами, якщо вони хочуть добратись до недобросовісного отримувача послуг.

В розділі Контакти доменів можна створити новий набір даних, для цього натисніть кнопку "+ Додати новий запис".

Форма доволі проста, всі дані слід заповнювати Англійською, обов'язкові поля позначені зірочками.


Сервери імен (Name Servers)

Для успішного функціонування web-сайту також слід підготувати імена серверу (name-server, NS), який "прийматиме" запит на доменне ім'я і оброблюватиме всі DNS-запити (A-записи, MX, TXT, тощо).

Всі наші сервери надають можливість створити керовані DNS записи і відповідно мають окремі NS. Отримати свої NS при замовленні нашого хостингу не складно. Достатньо відкрити деталі замовлення хостингу і NS будуть написані в коментарі (інакше - зверніться в Службу підтримки). Також, щоб отримати актуальні NS, достатньо авторизуватись в контрольній панелі VestaCP (на першому ж екрані, в деталях профілю будуть виділені жирним актуальні NS).

Ви можете також використовувати NS будь-якого іншого хостинг- чи DNS-провайдера (напр. cloudflare.com).

В будь-якому разі, бажані NS зберігаються в окремому списку і при замовленні домену їх слід вибрати.

Наші тарифні плани веб-хостингу дозволяють створювати WWW-каталоги для кількох різних доменів одночасно (один тариф - кілька різних сайтів).

Тобто алгоритм приблизно такий:

  1. Ви придбали хостинг в m-host.net.
  2. Отримали NS серверу.
  3. Заповнили їх в спеціальну форму https://m-host.net/my/data/ns.
  4. При замовленні кількох доменів вибираєте ті ж самі NS зі списку.
  5. Всі домени спрямовують запити на один з наших серверів (за вказаними NS), де Вами створено керовані DNS-записи, які "приймають" запити і різні WWW-каталоги.
  6. Запити, що прямують на Ваш домен, "приходять" на наш сервер і повертається відповідь (сайт чи пошта працюють).

Про NS і DNS читайте окремо на Wikipedia: https://uk.wikipedia.org/wiki/DNS-сервер.

Дані SSL сертифікатів

Знову ж таки, ці дані можна заповнювати безпосередньо на стадії замовлення (в модальному вікні), можна переглядати їх в списку спеціальних даних. Проте, змінювати ці дані після отримання SSL -сертифікату вже неможливо, оскільки зашифрований текст сертифікату вже містить в собі ці вказані раніше дані.

Для чого взагалі ці дані?

Видавець SSL сертифікату має знати певні відомості про реєстранта та особливо - доменне ім'я, на яке видається сертифікат.

Форма доволі проста, всі поля слід заповнювати англійською мовою, обов'язкові поля позначені зірочками.

В цій формі все інтуїтивно-зрозуміло. Єдине, варто згадати про код країни. Це має бути 2-символьний код у верхньому регістрі, наприклад: UA, PL, BY, тощо.

У Вас залишились питання?