Іноді виникає потреба розмістити в мережі один і той самий сайт за різними адресами доменних імен. Звичайно ж, рекомендується використовувати різні SEO-налаштування, щоб не потрапити надовго в бан пошукових систем, але це окрема тема.
Налаштування віртуальних хостів Apache дозволяють створити велику кількість "псевдонімів" для одного веб-домену, які вестимуть на один і той самий web-каталог, використовуватимуть один і той самий обробник PHP та один і той самий SSL-сертифікат (в ньому мають бути прописані всі використані адреси доменів). Такі "псевдоніми" називаються аліасами.
Кількість аліасів в налаштуваннях web-доменів на наших серверах - необмежена.
Типово, кожен web-домен має аліас з WWW. - піддоменом. Це - рудимент родом з 80-х і багато хто досі використовує в адресах web-сайтів приставку WWW., вказуючи що за даною адресою знаходиться саме веб-сайт, а не щось інше. Безглуздя, але воно досі має місце.
Наполегливо рекомендуємо використовувати редіректи (переспрямування) в .htaccess на адреси без WWW.
Щоб прописати додатковий аліас web-домену, відкрийте його налаштування та впишіть окремим рядком нову адресу:
Не забудьте натиснути "Зберегти" внизу форми після внесених в налаштування змін.
Також, звертаємо Вашу увагу, що в налаштуваннях DNS всіх аліасів має бути А-запис з IP даного серверу (його видно в цій же формі налаштувань web-домену), особливо якщо Ви захочете створити безкоштовний SSL-сертифікат від Let's Encrypt.
Якщо бодай 1 з аліасів web-домену не матиме правильних налаштувань (або домен взагалі не зареєстровано), сертифікат Let's Encrypt не буде створено!
Тому, будьте максимально уважні та обережні при створенні додаткових аліасів web-домену.