How to connect your own domain name

Часто буває, що до нас приходять клієнти, які тільки но збираються придбати доменне ім'я та не мають уявлень як здійснити зв'язок між доменним іменем та нашим сервером.

Перш за все, визначимо кілька базових понять.

IP-адреса – це числова мітка, присвоєна кожному пристрою, підключеному до комп'ютерної мережі, який використовує Інтернет-протокол для зв'язку. IP-адреса виконує дві основні функції: ідентифікація хоста або мережевого інтерфейсу та адресація місцезнаходження.

DNS (Domain Name System) – ієрархічна розподілена система перетворення імені хоста в IP-адресу.

DNS-сервер – програма, призначена для відповідей на DNS-запити за відповідним протоколом. Також DNS-сервером можуть називати хост, на якому запущено відповідну програму.

NS-запис – рядок в файлі налаштувань доменного імені. Існує кілька типів записів: A, AAAA, MX, TXT, SOA, NS. Містить в значенні, як правило, IP-адресу або адресу хосту, рідше - додаткові текстові значення.

Віртуальний хост - запис на сервері (з використанням Apache, nginx, тощо), що ставить у відповідність хосту з запиту певний web-каталог з файлами сайту (говорить з-відки працюватиме той чи інший сайт). Зазвичай, web-сервер шукає в каталозі файли index.html чи index.php, якщо назву файлу не задано в запиті.

Виявляється, не достатньо створити тільки віртуальний хост на web-сервері, щоб за омріяною назвою домену будь-хто в світі міг відкрити ваш сайту з даного серверу. Розглянемо 2 найпоширеніших варіанти як "прив'язати" доменне ім'я до web-серверу.

1. Використовуємо NS-сервер реєстратора та скеровуємо на web-сервер через A-запис.

Більшість реєстраторів доменних імен (але не всі безкоштовно) надають послугу керування NS-записами на NS-сервері самого реєстратора.

Розглянемо керування NS-записами в особистому кабінеті користувача реєстратора nic.ua.

В списку доменів https://nic.ua/uk/my/domains перейдіть до властивостей доменного імені та в випадаючому списку NS-сервери виберіть "Сервери імен NIC.UA".


Потім, в розділі Сервери імен (NS) перейдіть до записів по бажаному доменному імені. В A-записах слід вказати IP-адресу одного з наших серверів.

Який саме IP використовується, можна дізнатись під час створення web-домену в VestaCP на наших серверах, також інформація про створений віртуальний хост (в т.ч. про IP) надсилається на поштову скриньку клієнта.

При створенні web-домену з використанням NS-серверу реєстратора, слід обов'язково зняти галочку "Підтримка DNS".

Все, запит на http://miro.pp.ua/ вестиме на один з наших серверів і опрацьовуватиметься Apache.


2. Вказуємо в реєстратора NS-сервери m-host.net та створюємо керовані DNS на нашому сервері.

В цьому варіанті слід спочатку підготувати налаштування на нашому сервері, а вже потім - в DNS-реєстратора. Типово, при створенні Web-домену в VestaCP пропонується одночасно створити і однойменний керований DNS, тобто якщо встановлено галочку "Підтримка DNS".

Альтернативно, якщо web-домен вже створено, можна створити керований DNS окремо (використовуємо той же самий IP як головний) :

Тобто, спочатку налаштовуємо сервер "ловити" запит від DNS реєстратора.
Далі встановлюємо власні NS в налаштуваннях доменного імені в інтерфейсі реєстратора (продовжуємо з nic.ua)

Кожен клієнт при створенні web-домену на наших серверах отримує електронного листа з даними про NS поточного серверу, наприклад:
ns011.m-host.net
ns012.m-host.net

Їх слід вказати як власні імена серверів у реєстратора доменного імені. Для отримання точного списку NS по конкретному серверу, Ви можете звернутись до нашої служби підтримки.

Як це працює?

Запит приходить (рано чи пізно) на DNS-сервер реєстратора і для з'ясування подробиць за NS-записами звертається на наш сервер а вже там знаходить потрібні A-записи і звертається до потрібних серверних програм. Варто розуміти, що запит від клієнта про місцезнаходження NS до DNS-сервера реєстратора може потрапляти не відразу, оскільки проходить через ряд проміжних кешованих серверів і іноді потрібен час, щоб кеш DNS у проміжних провайдерів оновився (1-2 години мінімум).


В разі виникнення питань щодо налаштувань DNS та web-доменів, ви можете звернутись до служби підтримки хостингу m-host.net за вказаними контактами.

You still have questions?